Tabliczki do znaków drogowych T-6

Niekiedy pod znakami drogowymi umieszcza się specjalne tabliczki, na których znajdują się cenne informacje. Ich przykładem mogą być tabliczki do znaków drogowych T-6. Warto wiedzieć, że istnieje pewna liczba wariantów tych tabliczek.

Pierwszym z nich jest tabliczka T-6a. Jej zadaniem jest wskazywanie na przebieg drogi z pierwszeństwem przez dane skrzyżowanie. Jest ona umieszczona pod znakiem drogowym D-1 droga z pierwszeństwem. Kolejnym wariantem jest tabliczka T-6b. Jej celem jest informowanie o niesymetrycznym układzie dróg podporządkowanych po każdej ze stron drogi z pierwszeństwem. Stosuje się ją ze znakiem D-1 oraz A-6a skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po obu stronach. Jeszcze inny wariant tego rodzaju tabliczki to T-6c. Jej zadanie polega na zawiadamianiu o faktycznym przebiegu drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie. Ostatnim wariantem jest T-6d. Celem tej tabliczki jest wskazanie prostopadłego przebiegu drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie, a także układu dróg podporządkowanych.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących samochodów i motoryzacji. Zapraszam do czytania i aktywnego komentowania postów!